Get Adobe Flash player

Sídlo společnosti

GfK
KAVČÍ HORY OFFICE PARK
Na Hřebenech II 1718/10
140 00 Praha 4

IČ:15271757

www.gfk.com/cz

GfK na ČT24

Možné výstupy

heatmapa5sec.jpg

Metoda Eye-tracking

Oční kamera je moderní technické zařízení, které umožňuje sledovat dráhu zraku člověka po jakémkoli materiálu, a tak ověřit funkčnost libovolné obchodní komunikace. Zařízení má mnohostranné využití, v západních zemích se již několik desítek let využívá ke studiu chování zákazníků k tiskové reklamě, při pohybu na internetových stránkách, nákupu v obchodech či sledování televizních spotů.
 
Oční kamera je nenahraditelný nástroj v případech, kdy potřebujeme znát skutečné chování potenciálního zákazníka v momentě kontaktu s reklamou. Narozdíl od ostatních kvalitativních technik pracuje s objektivními údaji (pohyby oka) a eliminuje zkreslení vznikající subjektivním viděním sebe a svého chování („Já se na obrázky nikdy nekoukám!“).
 
Oční kamera může zkoumat jak statický, tak dynamický materiál. Tradičně se používá pro testování tiskovin (direct mailů, letáků, inzerce, katalogů…), na významu v posledních letech výrazně nabývá ale také optimalizace elektronické komunikace (www stránky, emailingy, odpovědní formuláře, internetová reklama…). Rozměry a váha nového typu kamery (Mobile Eye) dovoluje testování venkovní reklamy či rozložení zboží v obchodě.

Naše Oční kamery a EmBandTM

Tobii X60

Tobii Glasses

ASL Mobile Eye

EmBandTM